Tofu kepsneliai arba popcorn tofu

File_000-5Dažnai prisiperku visokių maisto produktų, kurie nebeilgai galioja ir tada juos užšaldau iki to laiko, kai sugalvosiu juos valgyt. Negaliu rekomenduoti taip elgtis, bet kadangi dar nei karto (tfu tfu tfu) nuo praėjusio galiojimo šaldytų dalykų neapsinuodijau, tai jei kada sugalvosit taip padaryti, aš jau patikrinau ir tai veikia. (NB į kamerą krauti reikia VIS DAR galiojančius produktus)

Taip nutiko su šituo tofu. Pirkau paprastą firm tofu ir jis mėnesį gulėjo šaldiklyje (nuspaustas, nes žinojau, kad norėsiu jį naudot kažkaip įdomiai (bet apie tai vėliau)). Ir tada stebuklingai paprastai jis tapo šiais tofu popkornais. Originaliai turėtų būti popcorn chicken, bet ne toks blogas čia. Tai štai šito fenomeno receptas.

KĄ DĖJAU

 • vieną pakelį (200g) natūralaus tofu (manau, tiktų ir Sojalitos, tačiau naudojau čekišką iš Veggo)
 • 8 šaukštus avinžirnių miltų (galite naudoti ir kvietinius ar ryžių)
 • 3 šaukštus maistinių mielių (jei nenaudojate jų, įdėkite daugiau miltų)
 • 4 šaukštus vandens
 • pusę šaukštelio druskos, šaukštelį rūkytos paprikos ir šiek tiek pipirų (dar galima įdėti šaukštelį garstyčių, turėtų tikti)

KĄ DARIAU

 • man atrodo, kad šaldymas čia yra esminis veiksmas. Tofu tampa kitokios, labiau mėsą primenančios tekstūros. Nežinau, ar čia kažkoks visuotinai žinomas dalykas, ar ne, bet man taip netyčia gavosi ir pavyko. Taigi, išėmiau tofu iš maišelio, suvyniojau jį į švarų virtuvinį rankšluostį ir uždėjau ant jo keptuvę, pilnai pripiltą vandens. Taip palikau 5min. Po to išvyniojau ir vėl įvyniojau į sausą rankšluosčio dalį dar 5min. Nuspaudžiant tofu iš jo ‘išgręžiamas’ vanduo, todėl pasikeičia jo konsistencija ir jis geriau į save sugeria visokius prieskonius ir skonius.
 • grąžinau nuspaustą tofu į jo maišelį ir įdėjau į šaldiklį. Šis kameroj praleido mėnesį (nes nieko nesugalvojau taip ilgai), bet tikrai būtų užtekę ir paros, kad pilnai sušaltų
 • išėmiau tofu, perpjoviau į 4 dalis ir palikau atšilti kambario temperatūroje (apie 30min)
 • padariau tešlą: sumaišiau visus sausus ingredientus ir įpyliau vandens. Masė turi gautis pakankamai tiršta (vandens reikia tiek, kad viskas susimaišytų ir apvoliojus popkorną nuo jo nelašėtų tešla, tad, priklausant nuo naudojamų miltų rūšies, galite varijuoti vandens kiekiu, kol gausite reikiamą tirštą konsistenciją).
 • tada supjausčiau tofu nedideliais gabaliukais (aišku, galima ir rankom ale suplėšyt, jei nenorite pedantiškai tvarkingų gabaliukų), mirkiau į tešlą ir kepiau šaukšte aliejaus. Jei norite jų traškesnių ir nebijote, kad visas per gyvenimą sunaudotas aliejus kada nors užkimš jūsų kraujagysles, galite pilti jo daugiau ar net virti juos aliejuje. Turėtų būti skanu, numanau.
 • valgiau su pomidorų padažu

Pagal šias intrukcijas galite kepti bet kokio dydžio kepsniukus, tiesiog mano buvo tokie. Puikus užkandis (arba kai kurių žmonių atveju visa vakarienė) žiūrint youtubo video.

Vienas komentaras “Tofu kepsneliai arba popcorn tofu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s