Morengai

Kažkada labai seniai ragavau morengo ir jis man taip nepatiko, kad nusprendžiau daugiau niekad jų nevalgyti. Taip buvo ir su alyvuogėm, riešutų sviestu ir grybais but here we are.

Pagaminti veganiškus morengus užsimaniau tik dėl to, kad pabandyčiau gaminti su aquafaba, t.y. avinžirnių skysčiu. Nors jau senokai esu ragavus dalykų, pagamintų iš šito keisto dalyko, bet man dar nebuvo tekę bandyti gaminti su juo. Tad šį sekmadienį vykusiam Tuščių Narvų piknikui išdžiovinau (nes, pasirodo, morengus reikia džiovinti, o ne kepti) morengų, kurie gavosi be galo traškūs, purūs ir nuostabiai morengiški.

Tačiau kadangi nuolat gyvenime ir virtuvėj feilinu, tai sufeilinau ir čia. Sekmadienį labai lijo ir nesupratau, kodėl iš orkaitės ištraukti morengai po pusvalandžio tampa lipnūs. Paskaičiau nete, kad jų negalima džiovinti lietingą dieną, bet pamaniau, kad čia nesąmonė. Kai papasakojau tai per pikniką, man paaiškino, kad čia ne nesąmonė, o tai vadinama fizika, nes cukrus traukia drėgmę ir dėl to morengai drėksta. Tai va, žinokit ir jūs. Bet paskui googlinau ir išgooglinau, kad tokiu atveju juos reikia iškart iš orkaitės dėt į dėžutę, ją uždaryt ir į šaldytuvą. Taip morengai buvo išgelbėti.

KĄ DĖJAU (gavosi labai daug, gal 60 vidutinio dydžio morengų, tad pabandymui galit proporcingai mažint kiekius)

  • 240ml avinžirnių skysčio (nusipirkau dvi skardines avinžirnių ir nupyliau tiek skysčio)
  • 120g cukraus pudros (mano liežuviui jie gavosi labai saldūs, bet nesu tikra, kaip iš tikrųjų, nes saldumynus valgau pakankamai retai)
  • 1 šaukštelį citrinos sulčių

KĄ DARIAU

  • kadangi turiu kombainą, įpyliau avinžirnių skystį į plakimui skirtą indą ir įjungiau mašiną didžiausiu pajėgumu (su rankiniu mikseriu turėtų gautis identiškai gerai, įsivaizduokit, kad plakat kiaušų baltymus)
  • kai skystis pavirto tokia standžia puta, kad pavertus nebečiuožė į šoną (po kokių 7min plakimo), pradėjau dėti cukrų. kad nieko nesugadinčiau, dėjau po šaukštą pudros ir po kiekvieno papildomo šaukšto palaukdavau apie pusę minutės, kad viskas gražiai inkorporuotųsi
  • tada įpyliau citrinos sulčių
  • įjungiau orkaitę, pasirinkau feno/karšto oro funkciją ir leidau orkaitei įkaisti iki 105C
  • kuomet viskas gražiai išsiplakė ir baltymai tapo spindintys, šaukštu masę dėjau į maišelį, prakirpau vieną kraštą ir spaudžiau morengus ant kepimo popieriaus kaip kepures (visą masę į viršų), nes džiūdami jie šiek tiek patyžta ir taip įgauną tą unikalią formą. taip pat palikau tarp jų apie 3cm tarpus
  • džiovinau 1 valandą ir 45min. pasibaigus laikui, pravėriau orkaitę ir palikau juos dar pusvalandžiui ten. tada staigiai perdėjau į dėžutę ir viskas

kaip visad, daug parašiau, bet viskas buvo be galo paprasta. močiutė sakė, kad jei nebūtų mačius viso proceso, net nepagalvotų, kad čia ne iš kiaušinių. pabandykit!

Advertisement

Vienas komentaras “Morengai

  1. Atgalinis pranešimas: Morengai | Vegan planeta

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s